Wednesday, February 15, 2012

Vons Coupon Matchups for week 2/15 to 2/21






This week's Vons coupon matchups for week 2/15 through 2/21 with the help from Josie at SouthernCaliSaver. Check your local Vons store to see what there coupon policy is and if they double the first coupon for each item. You can also do seperate transactions to get your coupons to double; getting you the best price.

Also check Vons- Just For U program: this is where you can select your Vons coupons online and connect them to your card so you don't have to clip anymore. Yey! All you do is pick out your groceries and when they slide your card the coupons will automatically come off.

Lean Ground Beef 80%, $1.97/lb.

Lucerne Eggs Grade AA $2.99
Use One-time Sign-up with Just For U- Free Eggs
Final Cost: FREE

Swanson Hungry Man Dinners $3.50
Use $1.49/1 (from Vons Just For U-online coupon)
Final Cost: $2.01 each

Safeway Kitchen Hot Dogs and Hamburgers, 11-13oz, $2.99
Use $1.69/1 (from Vons Just For U-online coupon)
Final Cost: $1.30 each

Hormel Pepproni 5-7oz, $3.28
Use $1.02/1 (from Vons Just For U-online coupon)
Final Cost: $2.26 each

El Monterey Taquitos and Tamales $6.49
Use $2/1 (from Vons Just For U-online coupon)
Final Cost: $4.49 each

Imperial Spread $.98
Use $.24/1 (from Vons Just For U-online coupon)
Final Cost: $.74 each

Sargento Cheese Slices 6-8oz, $2.48
Use $.10/1 (from Vons Just For U-online coupon)
and use $1/2 Sargento Cheese Slices (exp 2/26/12)
Final Cost: As low as $1.88 each when you buy two (2)

King's Hawaiin Rolls 10.8-12oz, $2.48
Use $.58/1 (from Vons Just For U-online coupon)
Final Cost: $1.90 each

Lucerne Natural Chunk Cheese $3.49
Use $1.74/1 (from Vons Just For U-online coupon)
Final Cost: $1.75 each

Jose Ole' Taquitos 16oz, $3.99
Use $1/1 Jose Ole' Taquito product
Final Cost: $2.99

Hormel Refrigerated Entree's $5.99, limit 5
Use in-ad coupon for $3.99
and use $1/1 Any Hormel Refrigerated Entree (from Smartsource 2/12/12)
Final Cost: $2.99 each

Jimmy Dean Fully Cooked Selections $2.49
Use $0.75/1 Jimmy Dean Fully Cooked Product- printable *doubles to $1/1
or $0.55/1 Jimmy Dean Product, exp. 2/19/12 (RP 01/08/12)
Final Cost: As low as $1.49 each (if store doubles)

Odwalla Bar $.99
Use $0.15/1 Odwalla Bar (from SmartSource 01/08/12) *doubles to $.30/1
Final Cost: As low as $.69 each (if store doubles)

Pop-Tarts 12-ct, $2.99, limit 4
Use in-ad coupon for $1.99
and use $.70/1 Any Pop-Tart- printable *doubles to $1/1
Final Cost: $.99 each (if store doubles)

Mott's or Hansen's Apple Juice 64oz, $2.79, limit 3
Use in-ad coupon for $1.79
Final Cost: $1.79 each

I can't Believe It's not Butter or Brummel & Brown 8-16oz, $2.99
Use in-ad coupon for $1.99
and use $0.50/1 I Can't Believe It's Not Butter! Product (from Redplum 1/29/12) *doubles to $1/1
Final Cost: As low as $.99 each (if store doubles)



Want the Full List? Read more...